31

Şeffaf Plakalar

Kullanım alanları ve kapasitesinin sınırları diğer apareylere göre daha geniştir. İster yetişkin olsun, isterse çocuk ya da genç, herkes için ve yaklaşık her tür diş çapraşıklığında kullanılabilir, Hem de iş yada eğitim yaşamında hiçbir olumsuz etki yapmaksızın. Sonuç ise hep aynı olacaktır: düzgün, gözü okşayan sağlıklı bir diş yapısı…

Düzgün dişler kendine güveni sergileyen bir gülümsemenin ilk koşuludur.

 Mükemmel görünümdeki dişlerin, insanın ağız ve ruh sağlığında yaratacağı olumlu etkileri hissetmek hareketli apareyi (alligner) sayesinde artık çocuğundan yetişkinine herkes için mümkün.

Dişlerdeki çarpıklık ve düzensizliklere karşı sunduğu etkili ve konforlu tedavi yönteminden sizin de yararlanıp yararlanamayacağınızı küçük bir muayenenin ardından diş doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Özellikle halka açık, kamusal alanlarda çalışan, medya ve sanat dünyasında faaliyet gösteren ya da genel olarak dışarıdan farkına varılmaksızın etkili ve hızlı bir diş yapısı düzeltme tedavisi yaptırmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Böylece kişiler günlük yaşamda herhangi bir farklılık hissetmeksizin, günlük sosyal faaliyetlerinden ve alışkanlıklarından vazgeçmeden, dişlerine gurur ve özgüven içinde gülümseyebilecekleri mükemmel bir form kazandırabilmektedirler. 

eCligner sistemi aşağıdaki vakalarda çok başarılı olup kısa zamanda çok olumlu sonuçlar alınmaktadır:

VAKA ÇEŞİTLERİ:

 • Diş aralarındaki mesafe darlığı
  Dişler birbirinin üzerine yaslanmış, birbirine geçmiş gibi görünüyorsa
 • Diş aralarındaki boşluk
  Dişler arasında göze batacak ölçüde boşluklar varsa
 • Kapanış hataları
  Çapraz kapanış dediğimiz, alt ve üst dişler tam olarak birbirinin üzerine oturmuyorsa
 • Overbite
  Üst çene dişleri altçene dişlerinden önde ise
 • İleri/ geri eğilimli
  Alt dişler çok geride kalıyorsa ya da üst dişler öne doğru çok çıkıntı yapıyorsa
 • Basışta açıklık
  Eğer dişlerinizi sıktığınızda üst ve alt dişler arasında boşluk kalıyorsa
 • Orta çizgi hatası
  Üst ve alt dişlerin orta noktasından geçen hatlar birbirine paralel değilse 

  Ortodontistler ve ortodontik tedavi konusunda deneyimli diş hekimleri karşılaştıkları Çapraşıklık, kapanış bozuklukları, dizinsel bozukluklar ve yapısal deformasyon vakalarının %80 – %90 arasındaki kısmının son derece etkin olan hareketli aparey sistemini –hem çocuklarda, hem de yetişkinlerde- kullanarak tedavi edebilmektedirler.

  Şimdiye kadarki uygulamalarla kıyaslandığında sistemin tedavi sürecini bir hayli kolaylaştırdığı ve kısalttığı görülmektedir. Bu da doktor için zamandan tasarruf, hasta için de konforlu ve daha hesaplı bir tedavi anlamına gelmektedir.

  Kullanıcı doktorlar için geliştirilmiş özel bilgisayar programı ortodontistlere ve diş doktorlarına çok geniş teknik spektruma sahip, fakat aynı zamanda son derece kolay ve kullanıcı dostu bir çalışma ortamı sunmaktadır. Sadece bir kez alınan çene kemiği/ diş kalıbı ve bunu takipedenara işlemlerin ardından aparey sisteminin kullanıma hazır hale gelmesine kadar tüm süreç doktorun bilgisayarına yüklenen bu program sayesinde adım adım izlenmekte ve gerektiğinde tedavi planında değişiklikler yapılabilmektedir.

 • Konvansiyonel ve herkes tarafından tanınıp kabul gören modern ortodonti prensipleri yenilikçi gelişiminde önemli bir rol oynamıştır. Hareketli aparey sisteminde uygulanan tedavi süreci görsel simulasyonları, üç boyutlu tedavi aşamaları ve varılacak son durumu gösteren sunumlar herhangi bir kayıt yada fotoğraf simulasyonu değil, bilgisayar verilerinin ışığı altında, özel geliştirilmiş bir program sayesinde aslına tamamen uygun bir animasyon görseli olup bu yüzden de hastanın simulasyon görselinde izlediği diş yapısı görüntüsü ile tedavi sonucunda elde edilen sonuç tam anlamıyla birbirini tutmaktadır. eCligner simulasyonda görülen yapının tedavi sonucunda gerçekleşeceğini garanti eder.

  Yüz ve çene sistemi ile uyumlu düzgün sıralanmış dişler psikolojik ve bedensel sağlığın vazgeçilmez parçası olup, pozitif bir görünüm, karşısındakine güven aşılayan gülümseme bireyin sosyal yaşam başarısında ana kriterlerden biri olarakkabuledilmektedir. Günümüz insanının içinde bulunduğu şartlar ağız ve çene sistemi ile ilgili doğumsal veya çevresel faktörlerle bozulan, eksilen, kaybolan, işlev estetik ve fonksiyonları teknolojinin kendilerine sunduğu en son teknik ve uygulamalarla -sosyal ve özel hayatından- fedakarlık etmeden tekrar kazanılmasını mümkün kılmaktadır.

  SİSTEMİN SAĞLADIĞI YARARLAR:

  • En yeni ve derin tecrübelere dayanan en son teknoloji
  • Kolay ancak son derece hassas planlama yapma imkânı
  • Yüksek kaliteli, diş yapısının düzeltilmesi ve tedavi sürecinde zaman tasarrufu sağlayan yöntem
  • Tedavinin sonucunda ortaya çıkacak diş ve ağız yapısının ve tedavi sürecinin daha tedavi başlangıcında hastaya 3 boyutlu görsel simulasyon olarak izlettirilebilmesi
  • Şeffaf görünümü ile estetik açıdan en ideal yöntem
  • Ince olmasından dolayı piyasada bulunabilecek en şeffaf ve hafif aparey
  • Doğal konturları ve şeffaf yapısı ile neredeyse hiç görünmeyen ama bir o kadar etkin bir ileri teknoloji ürünü. Dijital üretim sayesinde çok hassas düzeltme ve uygulama imkanları, hekimin üretim sürecini online olarak takip edebilme üstünlüğü.
  • Teknolojisinde kullanılan son derece ince ve yumuşak elastik malzeme sayesinde maksimum kullanım kolaylığı
  • Aparey kullanılırken ses ve ses tonu üzerinde hiçbir yan etki yaratmadığından, özellikle ses ve konuşmanın ağırlık kazandığı iş kollarında çalışılırken, sorunsuz olarak kullanılabilme özelliği
  • Ölçülere ve dokuların duyarlı bölgelerine bire bir uygun anatomik adaptasyon performası
  • Sadece tek bir madddeden üretilen, katkı maddesiz ve alerjen olmayan aparey
  • Tedavi süreci kapsamında hızlı düzeltme imkânı sağlaması
  • Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız tedavı imkanı vermesi
  • Hızlı ve başarılı tedavi süreci
  • Takıp çıkarılabilir
  • Ağız hijyeninde hiçbir olumsuz etkisi yoktur
  • Hafifliği ve inceliği sayesinde ne takıp çıkarırken, ne de takılı olduğu sürece hiç acı vermez.
  • Sürecin tümünde uzman ekipler tarafından gelişime refakat edilir (online konsultasyon)
  • Daha az ve kısa sürede biten ara kontroller
  • Çocuk, genç ya da yaşlı herkes tarafından kullanılabilmesi, Hızlı ve kalıcı sonuç sonuç alınmasi

  Gençler için ideal :Teen-Aligner

  Kötü görünüm korkusu yok!  

  Ergenlik çağını yaşayan gençlerce gerek dış görünüm, gerekse konuşma ve ses tonunda meydana gelen uyumsuzluklar ve yeme içme alışkanlıklarını olumsuz etkilemeleri açısından pek de benimsenmeyen geleneksel braketler, plaklar, teller, sabit ve kaba görünümlü ortodontik mekanizmalar artık çağdışı kalmakta. Gençler  ergenliğin getirdiği bazı çekince ve endişelerden uzak bir şekilde bu göze görünmeyen estetik apareyleri gönül rahatlığı ile takıp kısa sürede sağlıklı ve düzgün dişlere kavuşabilecekler.

  Gençler Teen-Aligner’ı şu nedenlerden tercih ediyor:

  • Cool % 100  trendy hoş ve günün modası
  • Göze hiç görünmeyen teknolojik bir harika
  • Esnek
  • Çok rahat, öyleki varlığını unutuyorsun
  • Etkili, üstelik ebeveynlerini zora sokmayacak kadar ucuz
  • Alınacak sonuç bu apareyi takmaya değer

  Temizleme

  soğuk su ile çalkalanır ya da diş fırçası ile fırçalanabilir. Ultrasonik, titreşimli fırçalar da kullanılabilir.

  Saklama – Koruma

  çocuklar ve evcil hayvanların erişemeyeceği, kuru ve serin ortamlarda saklamanız ve aşırı sıcağa maruz bırakmamanız ( kaynar suya sokmamak gibi) önerilir.

  Apareyleri temiz tutunuz, temizlik için kimyasal maddeler kullanmayınız. (Gerekirse %70 alkol ile temizleyebilirsiniz.) Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

  Tedavi prosedürü nedir?

  Ağzınızdan 1 sefer ölçü alınıyor. Bu ölçü ile dişlerinizin ve damağınızın şeklini elde etmiş oluyoruz. Bu ölçü ana laboratuvara yollanıyor. Burada dişlerinizin modelleri bilgisayar ortamına aktarılıyor. Dişlerinizin düzelmesi için 2 haftada bir değiştireceğiniz şeffaf plaklar hazırlanıyor.İkişer haftalık zaman dilimlerinde dişlerinizin ne aşamada olacağı ve tedavi bitiğinde dişlerinizin son durumunu gösteren 3 boyutlu elle tutulur modelleri ve hazırlanan plaklar gönderiliyor. Dişlerinizdeki bozukluğun durumuna göre tedavi süresi değişiyor. En kısa süren tedavi genellikle 4-5 ay sürüyor, en uzun tedavi 1 yıl. Tedavi süresine göre gönderdikleri plak sayısı arttığı için tedavi ücreti de artıyor.

   Benzer şeffaf plaklı sistemin avantajları nelerdir?

  - Diğer sistemde plaklar sert plaklar ve uyum sağlamak zor olabiliyor, sert plaklar daha çok ağrıya sebep oluyor sisteminde yumuşak orta ve sert plak şeklinde bir geçiş oluyor ve bu da hasta uyumunu dolayısı ile tedavideki başarı şansını artırıyor.

  - Diğer sistemde sisteminde plaklar tam diş ve diş eti sınırında bitiyor, 3 mm kadar diş etini de içine alıyor bunun iki faydası var;


  İkincisi ise plağın dişler üzerinde tutunabilmesi için lastik, bonding gibi bu tutucu malzeme ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor